Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu. Nazywamy się "Krasnale". Czas nam upływa bardzo wesoło wśród wspólnych zabaw muzycznych,ruchowych, badawczych, które organizują nam nasze panie Elżbieta Jaszczak i Iwona Popławska. Przedszkole to nasz drugi dom. Lubimy nasze zabawki, układanki, gry, kolorową salę, gdzie można malować farbami, lepić z plasteliny rożne cuda, budować miasta z klocków. Mamy w sali dużo książek i albumów, po które często sięgamy i chętnie je oglądamy oraz słuchamy. Codziennie stajemy się bardziej samodzielni.
   Poznajemy zasady współżycia w grupie, wiemy, że zabawki są dla wszystkich dzieci, należy się nimi dzielić, a po skończonej zabawie pozostawić porządek. Uczymy się grzecznego i kulturalnego zachowania i pamiętamy o magicznych słowach: dzień dobry, do widzenia, dziękuję , proszę i przepraszam.
   Zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności, doskonalimy mowę, myślenie i sprawność manualną. Rozwijamy zainteresowania sztuką poprzez oglądanie przedstawień teatralnych oraz udział w audycjach muzycznych.
   Lubimy nasze zabawy w zielonym ogrodzie przedszkolnym, gdzie szalejemy na ścieżce zdrowia i podziwiamy otaczający nasz świat przyrody. Po zabawach w ogrodzie apetyt nam dopisuje i ze smakiem zjadamy obiadki podane przez uśmiechniętą panią Monikę Woźniak. Dba ona również o to, aby nasza sala była czysta i pachnąca.
   Popołudniu, żeby zregenerować siły odpoczywamy podczas słuchania swoich ulubionych bajek, muzyki relaksacyjnej i poważnej. Wypoczęci i zrelaksowani podejmujemy dowolne zabawy w kącikach zainteresowań: gotujemy w kąciku kuchennym pyszne posiłki, w kąciku domowym lalki rzadko płaczą, bo umiemy się nimi troskliwie zająć.  W czasie przeznaczonym na swobodną zabawę jesteśmy małymi konstruktorami, kierowcami, tancerzami- wykazujemy dużą inwencję twórczą.
   A gdy jest nam trochę smutno, zawsze możemy się przytulić do naszych pań- dzięki nim czujemy się dobrze i możemy bezpiecznie poznawać świat.

View the embedded image gallery online at: