Miesiąc styczeń owocował w wiele wydarzeń i uroczystości zarówno przedszkolnych jak i grupowych. Ponieważ jest to czas karnawału dzieci wzięły udział w balu w pięknych bajkowych strojach. Zabawy prowadził animator. Przedszkolaki chętnie  brały udział w konkursach, zabawach i pokazie strojów . Wspaniałą pamiątką będą zdjęcia wykonane w bajkowej scenerii. Pamiętając o Święcie Babci i Dziadka dzieci zaprosiły swoich bliskich na uroczystość . Zaprezentowały  bogaty program artystyczny. Recytowały wiersze zarówno indywidualnie i grupowo, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych i bawiły się przy pląsach. Po wręczeniu przygotowanych niespodzianek wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Spotkanie to miało podkreślić rolę babci i dziadka, uczyć szacunku do osób starszych. Nauczycielki zaprosiły chętnych rodziców i  dzieci do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą zakładkę do książki” zachęcając do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Prace zostały wywieszone na holu przedszkola. Zwycięscy gratulujemy!

Ponieważ przełom stycznia i lutego to okres ferii zimowych zabaw na śniegu  i lodzie nauczycielki przypomniały zasady bezpiecznego korzystania z zimowych uciech. W związku z tym opracowały  „Kodeks bezpiecznych zabaw zimowych”. Aby zachęcić dzieci  do aktywnego spędzania wolnego czasu nauczycielki zorganizują zajęcie z udziałem rodzica w roli eksperta „Ćwicz z mamą, ćwicz z tata” na które serdecznie zapraszamy.